نقد ماتریکس

ماتریکس

شاید ماتریکس فقط یک فیلم باشه اما داستانش شباهت بسیار نزدیکی با وضعیت فعلی ما داره.
تو قسمت اول این فیلم نئو میتونه یک قرص قرمز رو بخوره و حقایق مربوط به خودشو مشاهده کنه یا یک قرص آبی رنگ رو بخوره و به آرامش و بی خبری و به توهم ماتریکس برگرده در آنجا اون میتونه به زندگیش ادامه بده بدون اینکه حقیقت یا مزاحمتی برای زندگیش بوجود بیاد.

مورفئوس در توصیف ماتریکس اینگونه جواب میده:

ماتریکس جهانی است که روی چشمهایت کشیده شده است تا چشمهایت رو از دیدن حقیقت کور کند و اینکه تو یک برده هستی نئو مثل همه افراد دیگه تو در بندگی به دنیا آمده ای توی زندانی آمدی که نمیتونی اونو بو کنی یا مزه کنی یا لمس کنی زندانی برای ذهنت.

همانطور که مورفئوس توضیح میده ماتریکس یک سیستم است و این سیستم دشمن ماست.
شما جزو کدوم دسته اید؟

قرص قرمزخوارها یا قرص آبی خوارها؟

نذارید این سیستم خطرناک روح شما رو تسخیر کنه و راهی برای بازگشت براتون باقی نذاره این از همه مهمتره اسرائیل ایلومناتی دجال و شیطان پرستان افکار شما رو میخوان آنها همه جا هستند و شما رو زیرنظر دارن و شما غافل از وجود آنها هستید در سیستم آنها وارد نشید و اینکه عمری برده آنها باشید را قبول نکنید

البته ناگفته نمونه این فیلم جای بحث و گفتگو داره.

ماتریکس


در “نقد ماتریکس” ۱ نظر

  • Danny Becks نوشته شده در ۲۷ شهریور ۱۳۹۳, ۱۵:۳۰

    نوع نگارش شما در ایجاد پست های کوتاه فوق العاده است! همچنان که شما اشاره داشتید نقد ۳گانه ی ماتریکس ، مطمئنا کاری زمان بر و از حوصله ی چنین پست هایی خارج است. اما شما به درستی حقیقت ماتریکس را درک و در ضمن آن به خوبی انتقال داده اید.

نوشتن دیدگاه

شما می توانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید ، برای اینکار از وب سایت گراواتار کمک بگیرید.

تمامی حقوق برای © ۱۳۹۶ سلاح من ، قلم من ، منتظر12 محفوظ است.
بهینه سازی و طراحی قالب : میلاد سمیعی