امام علی (ع) می فرماید
۞ ای مردم، در راه راست از کمی روندگان نهراسید زیرا اکثریت مردم بر گرد سفره ای جمع شده اند که سیری آن کوتاه و گرسنگی آن طولانی است. ۞
Monday, 21 September , 2020
امروز : دوشنبه, ۳۱ شهریور , ۱۳۹۹ - 4 صفر 1442
شناسه خبر : 686
  پرینتخانه » اجتماعی, استراتژیک, چندرسانه ای, مذهبی تاریخ انتشار : ۲۳ فروردین ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۶ | 906 بازدید | ارسال توسط :

غزه ، کربلای امروز

غزه ، کربلای امروز

شاید با اصطلاحی تحت عنوان کنترل ذهن یا “Mind Control” آشنا باشید ، روشی که با استفاده از آن سعی می شود افکاری در ذهن فرد مقابل بصورت ناخودآگاه کاشته (Plant) شود…

این کار آنقدر به صورت ماهرانه صورت می پذیرد ، که گویی فرد مقابل خود این فکر را در ذهنش تداعی کرده است.
یک نمونه ی خیلی واضح از فیلم “Inception” یا همان تلقین برای شما مثال می زنم.
موضوع فیلم درباره مردی به نام دام کاب است که قادر است به خواب آدم‌ ها نفوذ کند و ذهنیات افراد را با تکنولوژی فوق پیشرفته‌اش در اختیار بگیرد. آخرین مورد کاری که به او پیشنهاد می‌شود در واقع عملیاتی وارونه است که او باید ایده‌ای مشخص را به شخصی تلقین کند. طوری که شخص تصور کند که آن ایده متعلق به خود اوست. در نتیجه تصمیمی مطابق خواست شخص تلقین کننده بگیرد.

دیالوگی رو براتون آوردم از فیلم تلقین ، خوب دقت کنید.

کاب: از ما چی می خواین؟
سایتو: تلقین.
آرتور تعجب می کند.
سایتو (ادامه می دهد): ممکنه؟
آرتور: معلومه که نه.
سایتو: اگه می تونین فکر یه نفر رو بدزدین ، چرا نتونین به جاش فکر رو تو سرش بندازین؟
آرتور: خب ، این یه نمونه از کاشتن یه فکر: من به شما می گم «به فیل ها فکر نکن» الان داری به چی فکر می کنی؟
سایتو: به فیل ها.
آرتور: درسته ، اما این فکر تو نیست ، برای این که می دونی من بهت دادمش. ذهن یه سوژه همیشه ریشه های فکر رو دنبال می کنه. جعل منبع الهام واقعی ، غیرممکنه.
کاب: درست نیست.

و اما برگردیم سر بحث اصلی! تفکرات و تصورات نادرستی که در ذهن ما به اصطلاح کاشته شده را بررسی می کنیم.

توطئه ای که دشمن در سال های اخیر انجام داده است ، استفاده و بسط ضرب المثل های مصطلح نادرستی است که عموما توسط جوانان استفاده می شود.

نمونه ی بارز این ضرب المثل ها ، اینست: “چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است”

یا ضرب المثل غلط: “خواهی نشوی رسوا ، همرنگ جماعت شو”

ولی موضوع ما بیشتر در این مطلب ، همان ضرب المثل معروف “چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است” می باشد…

امروزه شک و شبهه ای که در دل جوانان ما رسوخ کرده و چه مذهبی و چه غیرمذهبی را درگیر آن کرده ، اینه که ما که این همه فقیر و بیچاره داریم چرا به لبنان و سوریه و غزه و … کمک نظامی و غذایی و … می کنیم؟

شاید در دیدگاه اول کاملا منطقی به نظر برسد ، شاید جوابی برای فرد مقابلی که این را پیش شما مطرح می کند نداشته باشید و سکوت اختیار کنید ، یا شاید هم ذهنتان آماده ی پذیرش این حرف ها بوده است…

گر حسینی هستی ، شمر امروزت را بشناس!

شهید مطهری می فرماید: اگر پیغمبر اسلام زنده می‏ بود امروز چه می‏ کرد؟ درباره چه مسئله‏ ای‏ می‏ اندیشید؟ والله و بالله قسم می‏ خورم که پیغمبر اکرم در قبر مقدسش‏ امروز از یهود می ‏لرزد. این یک مسئله دو دو تا چهار تاست. اگر کسی نگوید ، گناه کرده است من اگر نگویم والله مرتکب گناه شده ‏ام ، و هر خطیب و واعظی اگر نگوید مرتکب گناه شده است .

والله و بالله ما در برابر این قضیه‏ مسئولیم. به خدا قسم مسئولیت داریم. به خدا قسم ما غافل هستیم. و الله قضیه ‏ای که دل پیغمبر اکرم را امروز خون کرده است ، این قضیه است. داستانی که دل حسین بن علی را خون کرده ، این قضیه است.

اگر می‏ خواهیم‏ به خودمان ارزش بدهیم ، اگر می‏ خواهیم به عزاداری حسین بن علی ارزش‏ بدهیم ، باید فکر کنیم که اگر حسین بن علی امروز بود و خودش می‏ گفت برای‏ من عزاداری کنید ، می ‏گفت چه شعاری بدهید؟ آیا می‏ گفت بخوانید: ” نوجوان اکبر من ” یا می‏ گفت بگویید : ” زینب مضطرم الوداع ، الوداع ” ، چیزهایی که من ( امام حسین ) در عمرم هرگز به اینجور شعارهای پست و کثیف ذلت آور تن ندادم و یک کلمه از این حرف ها نگفتم ؟!

اگر حسین بن‏ علی بود می‏ گفت اگر می‏ خواهی برای من عزاداری کنی ، برای من سینه و زنجیر بزنی ، شعار امروز تو باید فلسطین باشد. شمر امروز موشه دایان است . شمر هزار و سیصد سال پیش مرد ، شمر امروز را بشناس. امروز باید در و دیوار این شهر با شعار فلسطین تکان می‏ خورد .

آیا ما وظیفه نداریم که کمک مالی به آنها بکنیم؟ آیا اینها مسلمان‏ نیستند ، عزیزان ندارند ؟ آیا اینها برای حق مشروع بشری قیام نمی‏ کنند ؟

کیست که امروز منکر شود که فلسطینیهای آواره حق بازگشت به وطن خود را ندارند ؟

فضل الله المجاهدین باموالهم و انفسهم (سوره نساء ، آیه ۹۵ )

الذین‏ آمنوا و هاجروا و جاهدوا فی سبیل الله باموالهم و انفسهم ( سوره توبه ، آیه . ۲۰ )

به وسیله مال که می‏ توانیم کمک کنیم. والله این انفاق واجب است ، مثل نماز خواندن و روزه گرفتن واجب است . اولین سوالی که بعد از مردن‏ از ما می ‏کنند همین است که در زمینه همبستگی اسلامی چه کردید؟ پیغمبر فرمود : « من سمع مسلما ینادی یا للمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم »
هر کس بشنود صدای مسلمانی را که فریاد می‏ کند یاللمسلمین مسلمانان به‏ فریاد من برسید ، و او را کمک نکند ، دیگر مسلمان نیست ، من او را مسلمان نمی‏ دانم . چه مانعی دارد که ما برای اینها حساب باز کنیم؟ چه‏ مانعی دارد که مقدار کمی از درآمد خودمان را اختصاص به اینها بدهیم؟ چرا یهودیان دنیا حتی یهودیان ایران کمک بکنند و ملتهای دیگر آنها را تحسین کنند ، بارک الله بگویند ، ملت بیدار بگویند : ولی ما نکنیم ؟
مردم بیدار آن مردمی هستند که فرصت شناس باشند ، دردشناس باشند ، حقایق شناس باشند.

همچنین توصیه می کنم گوشه ای از سخنرانی دکتر حسن عباسی راجب به این مسئله را تماشا بفرمایید.

 

ناو سهند ایران

 

کشتی بریشتون در حال سوختن

پس گر حسینی هستی ، شمر امروزت را بشناس!

به اشتراک بگذارید
درک یا مدرک
نوبت شماست!
حقوق هَوَس
چشمُ و دلِ سیر!
تعداد دیدگاه : 1
  1. سایت شما واقعا محشره. من هر روز به سایت شما سر میزنم و از مطالب جدیدش استفاده میکنم. به خاطر همین لازمه یه تشکر ویژه داشته باشم از این همه زحماتتون.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.