امام علی (ع) می فرماید
۞ ای مردم، در راه راست از کمی روندگان نهراسید زیرا اکثریت مردم بر گرد سفره ای جمع شده اند که سیری آن کوتاه و گرسنگی آن طولانی است. ۞
Sunday, 12 July , 2020
امروز : یکشنبه, ۲۲ تیر , ۱۳۹۹ - 22 ذو القعدة 1441
شناسه خبر : 748
  پرینتخانه » اجتماعی, استراتژیک, اقتصادی, چندرسانه ای, سیاسی, سینما, فرهنگی, مذهبی, ویژه تاریخ انتشار : ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۷ | 21282 بازدید | ارسال توسط :
دکتر حسن عباسی در سال ۱۳۴۵ در شهرستان ازنا از استان لرستان چشم به جهان گشود.

بیوگرافی دکتر حسن عباسی

بیوگرافی دکتر حسن عباسی

دکتر حسن عباسی در سال ۱۳۴۵ در شهرستان ازنا از استان لرستان چشم به جهان گشود. در دوران جنگ ایران و عراق به عنوان یک بسیجی داوطلب به میدان جنگ رفت و بعد از پایان جنگ و دوران ثبات به یک نظریه‌ پرداز در نظام جمهوری اسلامی تبدیل شد. او سخنران ، سیاست‌ مدار و رئیس اندیشکده یقین است. او از صریح‌ترین و جنجالی‌ترین چهره‌ های سیاسی مخالفِ اصلاح‌طلبان در ایران در دهه اخیر بوده است.

دیدگاه‌ های سیاسی اصلی عباسی عبارتند از: اتخاذ رویکرد تهاجمی در مقابل غرب ، عدم سازش بر سر مسائل هسته‌ای ، مبارزه با گرایش‌های لیبرالیستی و سکولاریستی در ایران ، تاکید بر “تهاجم فرهنگی” غرب و “جنگ نرم” ، و لزوم بازنگری در آموزش علوم انسانی در ایران. او که گفته می‌شود عضو رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است ، در پی حملهٔ آمریکا به عراق در سال ۲۰۰۳ با حضور در برنامه‌های ویژه تلویزیون دولتی ایران ، به عنوان کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی و استراتژیک مطرح شد و از آن پس در تریبون‌ها و رسانه‌های دولتی حضور پررنگی داشته است.

شغل:
عضو هیات علمی دانشگاه

مسئولیت:
رئیس مرکز بررسی های دکترینال امنیت بدون مرز ایران
مسئول وقت توسعه رزمی نیروی دریایی سپاه (ندسا)

تحصیلات:
لیسانس در علوم سیاسی
فوق لیسانس در روابط بین المللی
PHD در امنیت ملی با گرایش دکترین و خط مشی علوم استراتژیک
برد تخصصی از انگلیس
تحصیلات میان رشته ای
اقتصاد
جامعه شناسی
علوم نظامی (دریایی ، زمینی ، عملیات ویژه ، انتظامی)
مدیریت (عمومی ، دولتی ، استراتژیک)
فلسفه اسلامی ، فلسفه غرب

کتب ، کنفرانس و مقالات:
بیش از ۱۴۰ کنفرانس علمی (داخل و خارج کشور)
۳۱ جلد تالیف (در حوزه علوم استراتژیک)
تئوکراسی (خداسالاری) در عمل
دکترین امنیت بین المللی جهان اسلام
ابر دکترین جمهوری اسلامی
استراتژی دریا – اقیانوسی
نظام امنیت رسته جمعی دریا پایه – اقیانوس هند و امنیت پیرامون سه قاره (آفریقا ، آسیا و اقیانوسیه)
هیدروپلیتیک و هیدرواستراتژی خلیج فارس
هیدروپلیتیک ، هیدرواکونومی و هیدرواستراتژی دریای خزر
آینده جهان اسلام و غرب (بررسی تطبیقی آینده شناسی همکاری و تقابل اسلام و غرب)
تحلیل سیستم های حکومتی (الیگارشی ، دموکراسی ، تئوکراسی)
دموکراسی در عمل: پورنوکراسی ، رشیوکراسی؟!

در کلیپ زیر ، دکتر عباسی از فعالیت های ورزشی خود می گوید.

فعالیت‌ها :
وی استاد دانشگاه ، کارشناس مسایل استراتژیک و رئیس مرکز بررسی‏ های دکترینال امنیت بدون مرز است که سالها در عرصه های مختلف علمی و پژوهشی مطالعات تخصصی داشته است. او در نطق‌های خود به بسط نوعی تئوری دفاعی با نام «دفاع نامتقارن» مشهور است که بر مبنای شهادت‌طلبی در مسیر رضایت الله است. سخنرانی های روشنگرانه و پرشور وی در دهه گذشته همواره مورد رجوع بسیاری از دانشجویان و نخبگان بوده و مناظره های تاریخی وی با افراد و چهره های شاخص جریان سکولار فراموش نشدنی است.

عباسی که در سال های دفاع مقدس در کردستان حضور پر رنگی داشته است در همان برهه به مقام جانبازی رسید. وی  همواره در سالهای بعد از جنگ با انتقاد شدید از انحرافات دولت ها و مسئولان در دوره های مختلف ، یکی از اصلی ترین سخنگوهای بدنه اجتماعی حامی نظام در مجامع مختلف بوده است. حسن عباسی در یک سال و نیم گذشته نیز چندین بار به طور مفصل به انتقاد از عملکرد منفعلانه دولت یازدهم در عرصه دیپلماسی پرداخته که مهم ترین آنها شاید سخنان وی در اسفند سال گذشته در دانشگاه ملایر باشد: «سیاست خارجی در خلاء و سیاست خارجی بدون حمایت مردمی به نتیجه نمی رسد! لذا سیاست خارجی تا این لحظه به حسب ظاهر لبخند بوده است اما با کمال تاسف باید گفت که دستاوردهای ۱۰ سال گذشته انرژی هسته ای را از دست داده است و وارد مرحله دوم و خطرناکی شده که دشمن اراده اش را در سیستم موشکی و دفاعی ایران تحمیل کند و سراغ ادعای واهی و حقوق بشری و غیره رفته است.
لذا من افق روشنی را برای سیاست خارجی موجود نمی بینم و متاسفانه باید بگویم که سیاست خارجی موجود راه به جایی نخواهد برد و پیشاپیش مشخص است این سیاست خارجی به عزت جامعه ما نمی انجامد. این موضوع تقریبا برای همه ملموس است و با توجه به دعوت از جامعه سراسری دانشگاهی کشور برای دفاع از تیم مذاکره کننده هسته ای ، کماکان هیچ استادی نیست که بتواند در کف دانشگاه و در یک مناظره «منطقی» از این توافق نامه دفاع کند… ما در پرونده هسته ای بند انگشتمان را دست دشمن داده ایم و حالا سراغ محور دوم رفته است و می گوید موشک هایتان و محور سوم می گوید حقوق بشر. الان یقه ما دست دشمن است. دیپلماسی که دست ما را به دست حریف بدهد ، معلوم است که در نهایت بتواند دست ما را آزاد کند ، این معلوم است نتیجه اش چه خواهد بود.»

مهمترین دوره‌های مطالعاتی که به تدریس وی در حوزهٔ طرح ریزی استراتژیک و دکترینال برگزار شده‌ است عبارتند از:

غرب‌شناسی فلسفی ، فرهنگی و استراتژیک در طی سال‌های ۱۳۸۰ و ۱۳۸۱
کلاس‌های دکترینال جامع طی سالهای ۸۱ تا ۸۳
کلبه کرامت از سال ۸۵ تا کنون.

وی همچنین به نقد سریال‎هایی همچون فرار از زندان ، لاست ، فرینج ، قهرمانان ، سوپرنچرال ، سیمپسون‌ها ، دوستان ، فلش فوروارد ، جریکو ، بیست و چهار و… پرداخته و همچنین نقدهایی بر سریال‎ های شبکه فارسی ۱ داشته‌ است. او در نقد محصولات سینمایی غرب ، با استفاده از علم استراتژیک پس‌زمینه‌های احتمالی سیاسی و فرهنگی آنها را بررسی می‌کند.

دیدگاه‌ها :
حسن عباسی مخالف «گفتگوی تمدن‌ها» و «جامعه مدنی» ،‌ از نوعی که اصلاح طلبان تعریف کرده اند و نوعی وادادگی فرهنگی و اجتماعی را در آن الزام می‌کنند ، است و تنها راه مقابله با غرب را مقاومت فرهنگی و ایستادگی می‌داند. رسانه‌های آمریکا نیز متقابلا سخنان عباسی را دلیل محکمی بر تایید و ادامه سیاست‌ های جرج بوش و نیاز مقابله و دفع خطر ایران دانسته‌اند.

برای آشنایی بیشتر با دیدگاه های او توصیه می کنیم کلیپ زیر را مشاهده کنید.

حسن عباسی اعتقاد دارد که ۸۰ درصد از اقتصاد ایران بر پایه ربا است و این اعتقادش را از آیت الله جوادی آملی گرفته است. وی خواستار اقدام و همکاری مجلس شورای اسلامی ، دولت ، مجلس خبرگان رهبری ، علما برای ربازدایی است. او معتقد به پوچی فلسفه اقتصاد غرب و رسیدن به نقطه پایانی آن می‌ باشد و در این زمینه تدوین طرح جایگزینی برای اقتصاد ایران را ضروری می‌ داند. او توجه و اقدام جدی مسئولان اقتصادی ایران و دانشکده‌های اقتصاد را لازم و سکوت آنها را در این زمینه غیرقابل قبول و توجیه ناپذیر می‌داند. عباسی همچنین از این که سرمایه مردم در زمینه تولید هزینه نمی‌گردد و از این که هر روز بانک‌ها ، آسمان خراش‌های جدیدی به موارد قبلی می‌افزایند گله مند است.

دکتر حسن عباسی درباره ی فوتبال می‌گوید: برخلاف تصور آنان که فکر می‌کنند فوتبال یک ورزش است ، فوتبال ابزار سیاست است. در واقع ، پشت فوتبال سپ بلاتر نیست بلکه دکتر هنری کسینجر است.

حواشی که برای دکتر عباسی به وجود آمده:
علی شمخانی ، فرمانده نیروی دریایی در دوران جنگ و وزیر دفاع سید محمد خاتمی زمانی مدعی شد عباسی در جنگ ایران و عراق حضور نداشته‌ است. شمخانی گفت: «اگر حسن عباسی و عباسی‌های دیگر به جبهه می‌آمدند و ما کمبود نیرو نداشتیم ، مساله فرق می‌کرد. ایشان در جبهه حضور نداشتند».

البته حسن عباسی به ادعای شمخانی پاسخی نداد اما در سخنانی که می‌توان آن را پاسخی غیر مستقیم به شمخانی دانست گفت: در اواسط جنگ ایران در مقابل کشور عراق در هور ، مقابل یکدیگر ایستاده بودند و این در شرایطی بود که برخی دوستان در داخل ، گلف و زیر کولر جنگ را اداره می‌کردند و آنهایی که اکنون متهم می‌شوند در جنگ تحمیلی حضور نداشتند به آن سمت هور رفته و در بصره و حتی عراق جنگ چریکی می‌کردند. خبرگزاری فارس نیز تحت عنوان تصاویر منتشر نشده از عملیات چریکی سپاه ، تعداد ۴۳ عکس منتشر کرد که در ۲۳ عدد از آنها چهره حسن عباسی دیده می‌شود.

وی در شانزدهم خرداد ۱۳۸۸ در پی سخنرانی در دانشکدهٔ فنی دانشگاه تهران با عنوان «۲۰ سال خامنه‌ایسم و جمهوری دهم» و مصاحبه با روزنامه وطن امروز در تاریخ سوم خرداد ۱۳۸۸ با عنوان «چرا می‌خواهند احمدی نژاد نباشد؟» و سخنرانی در تالار سید الشهدا تهران با عنوان «مهندسی افکار عمومی» بنا به شکایت دفتر اکبر هاشمی رفسنجانی و حسن روحانی بازداشت شد که البته بعد از جریان اعتراضات ۱۳۸۸، در دادگاه رفع اتهام و تبرئه شد.

جنجالی ترین سخنرانی دکتر عباسی پاسخ گویی مسئولین نام دارد و بخاطر این سخنرانی دکتر عباسی ۱۹ بار در دادگاه های ایران محاکمه شدند. این سخنرانی در تاریخ ۴ تیرماه ۱۳۸۳ در مشهد مقدس پیرامون پاسخگویی مسئولین به قاچاق دختران و ماجرای راه آهن نیشابور و … ایراد شد که منجر به ممنوع السخنرانی شدن ایشان شد.


مدت زمان: ۱ ساعت و ۱۱ دقیقه

تاریخ: ۴ تیر ۱۳۸۳

موضوع: قاچاق دختران به امارات ، ماجرای راه آهن نیشابور و افتتاح فرودگاه امام خمینی (ره)

فرمت: Flv , mp3

کیفیت: متوسط

دانلود فایل تصویری ۱۳۰ مگابایت

دانلود فایل صوتی ۲۰ مگابایت

 

دکتر عباسی سر یک سخنرانی دیگر هم به مدت ۲ سال خانه نشین شدند.

و آخرین بار سر سخنرانی  ۲۰ سال خامنه ایسم و جمهوری دهم در ۱۳۸۸/۳/۳ بازداشت شدند.


سخنرانی دکتر حسن عباسی در سوم خرداد ۸۸ که بنا به شکایت دفتر اکبر هاشمی رفسنجانی و حسن روحانی در تاریخ شانزدهم خرداد ۸۸ منجر به بازداشت شدن او شد.

مدت زمان: ۲ ساعت ۳۶ دقیقه

تاریخ: سوم خرداد ۱۳۸۸

مکان برگزاری: دانشکدهٔ فنی دانشگاه تهران

موضوع : جمهوری دهم و بیست سال خامنه ایسم

فرمت: mp3

کیفیت: خوب

دانلود فایل صوتی ۸ مگابایت

البته قبل از این سخنرانی دکتر عباسی ، یک سخنرانی جنجالی دیگری در اصفهان در تاریخ ۱۳۸۸/۲/۲۱ قبل از انتخابات انجام دادند که بازهم حواشی زیادی به دنبال داشت. و جریان ۲۵۰ نفر جاسوسی که از دفتر آقای خاتمی حقوق می گرفتند را افشا کرد.

جمهوری که بود ، جمهوری که هست ، جمهوری که نیست ، جمهوری دهم 

در این سخنرانی مهم و جنجالی که در ایام پیش از انتخابات دهم ریاست جمهوری در اردیبهشت ۸۸ در تالار شریعتی دانشگاه اصفهان انجام شد ، دکتر حسن عباسی ، در ابتدا به بررسی خط­ مشی و رویکرد دولت‌ های مختلف پس از انقلاب پرداخت و به سیاست خارجی جمهوری هفتم و هشتم (دوران اصلاحات) ، نتیجه آن و بازخورد این عمل در انتخابات جمهوری نهم اشاره کرد. در ادامه وی با بیان ورود جمهوری نهم به خطوط قرمز غرب در حوزه سیاست خارجی ، به بررسی عملکرد جمهوری نهم در حوزه سیاست داخلی نظیر: انرژی هسته‌ای ، تکنولوژی فضایی ، خصوصی سازی و اصل ۴۴ و … پرداخت.

این برنامه ۳ ساعت و ۸ دقیقه ­ای که شامل سخنرانی ، تریبون آزاد (و البته هوچی­گری ، شانتاژ و اختلال در نظم جلسه) همراه بود ، بازخورد ها و نتیجه‌ های خیلی خوبی داشت. به جز مطالب دقیق و کارشناسانه ارائه شده در این همایش که البته به خاطر شانتاژ و هوچی‌گری عده‌ای به پایان نرسید! چیزی که به صورت واضح و شفاف و آشکار و بی‌ پرده مشخص شد ، چهره واقعی تفکر اصلاح طلبی (از نوع دوم خردادی آن) و داعیه داران حمایت از میرحسین موسوی بود.

مدت زمان: ۳ ساعت ۲۲ دقیقه

تاریخ: بیست و یکم اردیبهشت ماه ۱۳۸۸

مکان برگزاری: تالار دکتر شریعتی دانشگاه اصفهان

موضوع: جمهوری که بود ، جمهوری که هست ، جمهوری که نیست ، جمهوری دهم

فرمت: mp4 , mp3

کیفیت: عالی

حجم: ۶۰۰ مگابایت

دانلود فایل تصویری به صورت پارت‌ های ۱۰۰ مگابایتی :

دانلود پارت ۱

دانلود پارت ۲

دانلود پارت ۳

دانلود پارت ۴

دانلود پارت ۵

دانلود پارت ۶

***********

دانلود فایل صوتی ۳۵ مگابایت

مطالب این سخنرانی به بخش های زیر تقسیم می شوند:

بخش اول: بررسی سیاست خارجی جمهوری هفتم و هشتم [دوران اصلاحات] ، نتیجه آن و بازخورد این عمل کرد در انتخابات جمهوری نهم.

بخش دوم: ورود جمهوری نهم به خطوط قرمز غرب در حوزه سیاست خارجی [برخی دانشجویان سعی در به هم زدن صحبت‌های دکتر عباسی دارند].

بخش سوم: بررسی عملکرد جمهوری نهم در حوزه سیاست داخلی: انرژی هسته‌ای ، تکنولوژی فضایی ، خصوصی سازی و اصل ۴۴ و…

بخش چهارم: بررسی موضوع عملکرد اسفندیار رحیم مشائی ، مدرک جعلی کردان و انتقاد جریان اصول گرایی به این دو موضوع و در ادامه بررسی این نکته که ریشه‌های “کردانیسم” را سید محمد خاتمی‌ در سیستم دولتی آغاز کرد ، موضوع نداشتن مدرک دکترای خاتمی‌ و استفاده از عنوان آن در طول ۱۶ سال فعالیت مدیریتی در سطوح مختلف کشور.

بخش پنجم: درخواست مناظره اطلاح طلبان با دکتر عباسی از طرف دانشجویان و اعلام این موضوع که چهره‌های اصلاح طلب از مناظره با دکتر حسن عباسی فرار می‌کنند. افرادی مانند: حسن روحانی ، تاجیک ، محسن آرمین و…

بخش ششم: ادامه موضوع عدم پذیرش مناظره از طرف اصلاح طلبان و شروع هوچی‌گری و برهم ریختن همایش از طرف حامیان میر حسین موسوی

بخش هفتم: در ادامه جو سازی و فحاشی و شانتاژ طرفداران موسوی و بر هم زنندگان مراسم ، تعدادی از دانشجویان شعار می‌دهند “سلام بر موسوی و…”

در این قسمت دکتر از دانشجویان می‌پرسد که آیا مایل به ادامه ی بحث هستند که اکثر دانشجویان خواستار ادامه ی بحث می‌شوند که طرفداران موسوی شروع به هو و داد زدن می‌کنند.

بخش هشتم: در ادامه ، صحبت‌ های دکتر عباسی نیمه کاره باقی می‌ماند و تریبون آزاد برگزار می‌شود و دکتر عباسی به پرسش‌های برخی از دانشجویان اصلاح طلب حامی‌موسوی ، در رابطه اوضاع اقتصادی ایران و جهان پاسخ می‌دهد.

بخش نهم: در ادامه تریبون دانشجویی ، نمایندگانی از ستاد میر حسین موسوی سوالاتی را در رابطه به انتقاد از سیاست خارجی دولت نهم مطرح می‌کند که دکتر عباسی به آن نیز پاسخ می‌دهد.

بخش دهم: در انتهای جلسه ، دکتر عباسی در ادامه پاسخ به سوال امنیت ملی و سیاست خارجی جمهوری اسلامی‌ ایران، به موضوع هولوکاست به عنوان ملاک شناخت آزادی بیان در غرب می‌ پردازد و می‌گوید:

“مبنای مشروعیت دین ، اسلام و ایرانی را ، انسان امریکایی ، اسرائیلی و اروپایی می‌بره زیر سوال ، یک بار یکی از مبانی مشروعیت غرب [هولوکاست] را ایران به چالش کشید تا بگه اگر تو وارد خط قرمز من بشی ، منم برای اینکه مشروعیت تو را زیر سوال ببرم حرف برای گفتن دارم… “

در ادامه دکتر عباسی به برخی عقب نشینی‌ های دوران اصلاحات و موضع گیری‌ های زبونانه برخی نویسندگان و روشنفکران و سیاسیون اشاره می‌کند که در این موقع، برخی از دکتر می‌خواهند که مانند مشائی، نام آنها را ببرد و دکتر پاسخ می‌گوید:

“… میشه مثل پیرمؤذن ، فاطمه حقیقت جو ، اکبر گنجی ، محسن سازگارا… مگر خاک فرهنگی این مملکت را محسن سازگارا به توبره نکشید…. آنهایی که در حلقه کیان ، بنیان‌های اسلام و نظام را زیر سوال بردند، امروز کجای آمریکا زندگی می‌کنند؟… یک مشائی را توی دولت احمدی نژاد کردن چماق ، که خود ما هم بهش نقد داریم. من لیست ۲۵۰ آدمی‌ که از دفتر آقای خاتمی‌ حقوق می‌گرفتند که زیرآب اسلام را بزنند منتشر می‌کنم. آقای میرحسین موسوی باید تکلیفش را با جریانی که ۲۵۰ نفرش جاسوسی می‌کنه روشن کنه ، والسلام”.

همچنین حسن عباسی به نقد سریال های استراتژیک جهانی همت گمارده و نسبت به القائات پنهان آنها برای تسخیر قلب و ذهن مردم جهان هشدار می دهد و واجد نگاه آینده شناسی است ، او پیشتر از آنکه گلشیفته فراهانی در فیلمی هالییودی نقش نمایی کرده باشد ، نسبت به آینده ی او هشدار داده بود و حالا اگر چند دقیقه از فیلم صحبت های چند سال پیش حسن عباسی را ببینند از دور اندیشی وی متعجب خواهید شد.

و مطلب آخر اینکه نباید انتظار داشته باشیم غرب از کسی که در تضاد با منافع پلید و شیطانی اوست تجلیل کند. با این حال در بعضی از این مطالب نبوغ سیاسی دکتر رو قابل انکار دانسته اند ، در این قسمت می خواهیم به تعدادی از اظهار نظر هایی که در مورد ایشان شده با ذکر منبع اشاره کنیم.

• در وال استریت ژورنال از ایشان به عنوان پروفسور علوم استراتژیک یاد شده است.

‘The Last Helicopter’

• در مقاله ای یکی از دیپلمات های اروپایی از ایشان به عنوان مغز استراتژیک Big Strategic Brain نام برده است.

AN ADVENTURE THAT CAN BACKFIRE

• آقای مایکل لدین یکی از استراتژیست های معروف غرب از ایشان به عنوان دانشمند مشهور علوم سیاسی نام می برد.

No Way Out

• و در یک ژورنال دیگر از ایشان به عنوان استراتژیست ارشد ایران نام برده شده است.

An Unremarkable Declaration of War

به اشتراک بگذارید
درک یا مدرک
نوبت شماست!
حقوق هَوَس
چشمُ و دلِ سیر!
تعداد دیدگاه : 25
 1. امیر :
  ۱۲ آذر ۹۳

  خدا حفظشون کنه.

 2. Yasin :
  ۱۲ آذر ۹۳

  سلام
  خدا این انسان شریف رو حفظ کنه انشاالله.
  انشاالله همیشه باشد.

 3. سلام

  بازم من نمیدونم با این همه تفاسیر چه طوری بعضیا فکر میکنن از حسن عباسی بیشتر میفهمن ؟

  قربونشون برم کسایی هم که میخوان استاد رو نقد کنن یه مشت اراجیف و چرت و پرت تحویل ما میدن

  عمدتا هم از کسایی هستن که واقعا… انصافا… خداییش… خدا پیغمبری هیچ مطالعه ای ندارند و هیچ

  زمینه ای… فقط و فقط کتب دانشگاهی

 4. دانیال :
  ۱۲ آذر ۹۳

  سلام… منم با نظر شما موافقم چرا که ایشون انصافا با مطالعه ی عمیق در همه ی سطوح علمی ، ارائه ی مطلب می کنند و به همین سبب آرای ایشون هم بسیار سنجیده به نظر می رسه. امیدوارم امثال دکتر عباسی در ایران و در هر کشور ضد استکباری ، روز به روز افزایش پیدا کنه.

 5. امیرحسین :
  ۱۲ آذر ۹۳

  این سخنرانی ها واقعا عالی بود! ممنون! بین دوستان اصلاح طلبم حتما منتشرش می کنم.

 6. سلام بر دوستان عزیزم
  خدا قوت
  بر هر کلیک شما ثوابی نوشته خواهد شد.
  سایت صریح ، عمیق و مغزداری دارید.
  ان شاالله همیشه مثل مرد پای بیرق انقلاب بمونید.

 7. موسی :
  ۱۴ اسفند ۹۳

  کیسینجر بره جلو بوق بزنه… نوکران رفرمیست ( اصلاح طلب ) هم دنبالش…. یعنی نمیفهمن اسراییل و امریکا و دولت های دست نشانده ی اونها سیاستشون چیه؟ یه کم… فقط یه کم به صحبت های حکیمانه دکتر عباسی گوش بدین … ان کنتم مومنون

 8. سلام ، خدایی از سال ۸۴ هست با دلسوز عباسی آشنا شده ام. اگر ایشان نبودند بسیاری از شبهات بنده و دور و بریام حل نمیشد. در تبیین موضوعات واقعا کم نظیرند ، بدون تعصب خاصی گفتم ، سندشم این که خدایی تا حالا از کدام سخنرانی عباسی خسته شدید؟!

 9. مینا محسنی :
  ۲۰ فروردین ۹۵

  سلام. با تشکر از شما. خدا دکتر عباسی و امثال ایشونو حفظ کنه. 

 10. جواد :
  ۰۶ مرداد ۹۵

  سلام از آقای عباسی بپرسید در زمان جنگ چه کسی به شما آموزش میداد یا اصلا بنیان گذار سپاه چه کسی بود که ایشان به عنوان یه شاگرد دارن به استاد خود توهین میکنند؟ در ضمن اگر ایشان که خود را یک بچه مسلمان میدانند مدیون خون ۴۸ هزار شهید ارتش هستند وباید سر پل سراط بایستی پاسخ دهند شما به عنوان یک بسیجی اگر سواد نظامی گری داشتین این همه جوان مملکت رامفت جلو گلوله صدامیان نمیدادی پس شما یک بس سواد هستین که در مورد ارتش اظهار نظر مینمایی

  • منتظر12 :
   ۰۹ مهر ۹۵

   باعرض سلام

   دوست عزیز امیدوارم با شنیدن سخنانی تقطیع شده از سخنرانی استاد عباسی ، فریب دشمن رو نخورید ، چرا که حضرت آقا نیز فرموده اند در این فضا فریب خوردن هم جایز نیست…
   توصیه می کنیم به کلیپی که توسط جمعی از بسیجیان با عنوان “به ارتشی بودن خودتان افتخار کنید” رو مشاهده کنید.

   کلیپ به ارتشی بودن خودتان افتخار کنید…

   ثانیا بنیانگذار سپاه ، ارتش نیست… به فرمان امام خمینی این ارگان شکل گرفته است.

 11. حسن :
  ۲۳ دی ۹۵

  امثال دکتر عباسی ها تحصیل کرده های انگلیس می باشند و برای تفرقه در حکومت اسلامی تربیت شده اند مواظب باشید شما هنوز پیر استعمار را نشناخته اید تاریخ قضاوت خواهد کرد عین العمار

  • منتظر12 :
   ۰۶ بهمن ۹۵

   باعرض سلام دوست عزیز

   نمیدونم برچه اساسی به این راحتی به دکترعباسی همچنین تهمت بزرگی می زنید ،‌اما این رو بدونید که دکترعباسی به یک مرحله مثل مسترهمفر ظاهر نشدند ،‌ ایشون با این سابقه ی درخشان شون در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حق خودشون رو ادا کردند ،‌اما اگر منظورتون از تفرقه مخالفت با نظام غرب و همچنین انتقاد به سیاست های اشتباه دولت هست واقعا متاسفام. چرا که عین روز روشن هست که حق با چه کسی هست. یقینا تاریخ اثبات خواهد کرد که حق با چه کسانیست…

  • میلاد :
   ۰۹ تیر ۹۸

   سلام
   شما یا نادان هستید یا مزدور…
   البته به نظرم نادان نیستید چون با جستجو و حقیقت طلبی براحتی می توان این انسان مسلمان و نیات خیر ایشان را شناخت

 12. علی :
  ۱۳ فروردین ۹۶

    سلام
  روی صحبت من با اون برادری هست که در مورد ارتش صحبت کرده (جواد)
  اولا به شما پیشنهاد میکنم کلیپ کامل اون سخنرانی رو پیدا کنی و ببینی و بعد اظهار نظر کنی
  دوم اینکه هیچ کس به شهدا توهین نکرده منظور رو یا بد متوجه شدید یا بد به عرضتون رسوندن 
  سوم اینکه هیچ کسی مفت شهید نشده چون که اگر دقت کنی حاصل خون شهدا همین امنیت و اقتدار امروز هستش
  چهارم اینکه اون موقع جنگ ، کشور ما مورد حمله قرار گرفته بوده و از اونجایی که عراق مورد حمایت کشور های قدرتمند بود تنها راه حفظ خاک جان فشانی بود پس اصلا ربطی به سواد یک نفر یا ده نفر یا صد نفر نداره
  پنجم اینکه شما هم احساساتی نشید کسی نه به ارتش نه به شهدای ارتشی توهین نکرده فقط یک نقد از عملکرد بوده. درسته اگر با ملایمت بیشتری انجام می شد بهتر بود اما چه خوبه دوستان ارتشی به جای ناراحت شدن سعی کنند از این نقد ها استفاده کنند
  در ضمن هستند کسانی که از اختلاف بین سپاه و ارتش خوشحال میشوند پس با قضاوت زودهنگام و اشتباه آب در آسیاب دشمن نریزیم

 13. م.م :
  ۲۷ آبان ۹۶

  ازنا شهرستانه نه روستا. درست اطلاع رسانی کنید

  • منتظر12 :
   ۲۷ آبان ۹۶

   باتشکر از شما ، تصحیح شد.

 14. میثم :
  ۰۴ آذر ۹۶

  با سلام و درود و تشکر از شما
  و آرزوی طول عمر با عزت برای همه ی کسانی که برای بقاء اسلام و انقلاب تلاش می کنند علی الخصوص عمار انقلاب استاد با بصیرت فرزند انقلابی امام خامنه ای استاد حسن عباسی.

 15. اسداله مومبینی :
  ۱۵ آذر ۹۶

  آقای دکتر خودخوانده ممکن است بسیاری از انتقاداتشون درست باشد،
  اما وی از اخلاق بیزار و تهی است. یک مسلمان و البته فراتر از مسلمان که خود را در بسیاری از حوزه دین و سیاست استراتژیست می داند تلاش می کند تا خود را ” چه گوارا “ی جهان اسلام معرفی کند.
  این آقای چه گوارا فقط می تواند یک دکتر فحاش بددهن باشد. عباسی نمادی از تروریزم شیعی و یک مسلمان بشدت افراطیست. وی درحفظ و بازی با کلمات استاد و دکترای زبردستیست، وی برای تئاتر و نمایش جملات جنجالی بسیارمناسب است…

 16. سعید :
  ۲۵ دی ۹۶

  خدا انشاالله طول عمر بده به استاد و حکیم گرانقدر و اینکه بنده تقریبا ۱۵سالی هست با افکار و نظریات این استاد بزرگوار اشنا هستم و امیدوارم که خدا نگهشون داره. ایشون از ذخیره های ارزشمند دفاع مقدس هستن

 17. حدیث :
  ۰۵ بهمن ۹۶

  پرت و پلا نگین راجع به حسن عباسی، اگه امثال ایشون نبودن اصلاح طلبای کاسه لیس آمریکا الان مارو نابود میکردن
  مرگ بر لیبرال وطن فروش

 18. امیرحسین :
  ۱۳ بهمن ۹۷

  درود بر حسن عباسی. از سال ۱۳۶۶ و در تیپ ویژه هوابرد سپاه ایشون رو میشناسم. هرگز ایشون رو بدون کتاب و سلاح ندیدم. دلاور و اندیشمند.

 19. ثمین :
  ۲۶ فروردین ۹۸

  خدا عمر باعزت بهتون بده آقای دکتر، شما از دین و رهبر دفاع می کنین

 20. حمدان مقدم :
  ۲۷ مرداد ۹۸

  سلام علیکم
  خدا قوت. انشاء الله فعالیت های صادقانه شما مورد قبول حق باشد. ممنون.
  یاعلی

 21. مریم :
  ۱۳ مهر ۹۸

  آبشار نور است این مرد بزرگ

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.